تشکل‌ها

بیانیه سومین اجلاسیه مجمع تشکل‌های فرش دستباف ایران

مجمع تشکل‌های فرش دستباف ایران که تشکیل آن با مشارکت انجمن‌ها و اتحادیه‌های این حوزه از هر سه بخش بازرگانی، صنفی و تعاونی که در زمستان سال گذشته کلید خورد، در اجلاسیه 28/03/1401 در قم اعلام موجودیت کرد.

سایت اطلاع رسانی فرش ایران - کارپتور

مجمع تشکل‌های فرش دستباف ایران، در سومین نشست خود در شهر قم به بحث و بررسی موضوعات و چالش‌های پیش روی تشکل‌های عضو پرداخت. دو جلسه قبلی این مجمع در تهران و اصفهان برگزار گردیده است. در پایان سومین دور این همنشینی، جمع‌بندی مطالب مطرح شده منجر به صدور بیانیه‌ای شد که در ادامه خواهید خواند:

 

باسمه تعالی

مجمع تشکل‌های فرش دستباف ایران که تشکیل آن با مشارکت انجمن‌ها و اتحادیه‌های این حوزه از هر سه بخش بازرگانی، صنفی و تعاونی که در زمستان سال گذشته کلید خورد، در اجلاسیه ۲۸/۰۳/۱۴۰۱ در قم اعلام موجودیت می کند. 
در نشست دی ماه ۱۴۰۰ در تهران خواسته مشخص مجمع تشکل‌های فرش دستباف ایران که در بیانیه آن تبیین شد، جلوگیری از انتقال مرکز ملّی فرش ایران از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جدید التأسیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود که با توجه به وحدت بخش خصوصی و پیگیری انجام گرفته از سوی مجمع تشکل‌های فرش دستباف ایران با نامه معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت رسماً محقّق شد. 


در نشست بهمن ماه ۱۴۰۰ در اصفهان خواسته مشخص مجمع تشکل‌ها، کاهش تعرفه واردات ابریشم به صفر درصد تا زمان توانمندی مجموعه های ابریشم کشی داخلی چه از نظر کیفی و چه از نظر کمّی و تحقّق امکان پاسخگویی به نیاز تولیدکنندگان فرش به عنوان مهمترین مصرف کننده ابریشم در ایران بود. اگرچه این خواسته تا کنون محقّق نشده اما با تلاش تشکل‌ها در کمیسیون ماده یک سازمان توسعه تجارت از یک مرحله افزایش بیشتر تعرفه جلوگیری شد. در نهایت علی‌رغم دشواری مسیر به دلیل اختیار وزارت جهاد در این زمینه بر اساس قانون انتزاع تلاش‌های مجمع تشکل‌های فرش ایران همچنان ادامه دارد. 

در اجلاسیه سوم در شهر قم، چهار مانع اساسی برای تولید و صادرات فرش ایران مطرح می شود که امید است نسبت به رفع آنها و اصلاح فرایندها اقدام عاجلی از سوی نهادها و دوایر و قوای مربوطه به عمل آید: 

۱.     سیاست شکست خورده پیمان ارزی که در سال ۱۳۹۷ با نام جدید مقررّات رفع تعهّد ارز حاصل از صادرات مجدّداً وضع شد آسیب شدیدی به صادرات و پیامد آن تولید فرش دستباف ایران زد. از آنجا که فرش نه یک کالای صنعتی که یک پدیده هنریست و هر دستبافته شخصیت منحصر به فرد خود را دارد، امکان فروش فرش از طریق نمونه بسان کالاهای صنعتی مهیّا نیست لذا در بسیاری از موارد خروج فرش از کشور نه به معنای فروش آن بلکه به معنای انتقال به انباری خارج از ایران به منظور آغاز فرایند بازاریابی و فروش است لذا صادرکننده نمی تواند به بازگشت ارزی که هنوز دریافت نکرده و معلوم نیست چه زمانی دریافت کند متعهّد شود. همچنین بانک مرکزی با تحدید روش‌های بازگشت ارز عملاً  شبکه متکثر انتقال ارز حاصل از صادرات فرش که محصول سال‌ها دست و پنجه نرم کردن با تحریم‌های مستقیم آمریکا بود را از کار انداخت و صادرات فرش را طی ۴ سال از ۴۲۶ میلیون دلار به ۶۴ میلیون دلار تنزّل داد. در این زمینه خواسته مشخص مجمع تشکل‌های فرش دستباف ایران معافیّت فرش از شمول مقرّرات رفع تعهّد ارزیست.

۲.    مسئله ورود فرش های ایرانی به کشور که با توجه به تبصره ماده ۱۲۱ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی و به دلیل پرداخت حقوق و عوارض کلان توجیه اقتصادی ندارد دو عارضه مهم ایجاد می کند. نخست اینکه انباشت فرش‌های فروش نرفته و تزاید عرضه سبب کاهش ارزش در بازارهای خارجی شده است. بازگشت این فرش‌ها به کشور هم اسباب تنظیم بازار مذکور را فراهم می آورد و هم امکان صادرات مجدد آنها با ارزش افزوده بیشتر را مهیّا می سازد.
دوّم اینکه ارائه خدمات قالیشویی و مرمّت به فرش‌هایی که سالیان پیش صادر شده بواسطه این تبصره ممکن نیست در نتیجه علاوه بر اینکه سود حاصل از این فعالیّت به کیسه ترکیه و پاکستان سرازیر شده است، از یک سو موج مهاجرت نیروی کار متخصّص ایرانی در حوزه مرمّت به این دو کشور و از سوی دیگر موج بیکاری فعالین ارائه خدمات قالیشویی و مرمّت نیز آغاز شده است.
با عنایت به موارد مذکور تسریع در اجرایی شدن راه حل مورد توافق اتحادیّه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران، اتاق تهران و اتاق ایران از سوی بخش خصوصی و مرکز ملّی فرش ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران و معاونت حقوقی ریاست جمهوری از سوی دولت مبنی بر تنظیم لایحه اصلاح قانون و افزایش یک تبصره به ماده ۶۵ و یک تبصره به ماده ۱۱۹ قانون و تصویب فوری در مجلس و سپس افزایش یک تبصره به ماده ۱۲۱ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی، هر سه مبنی بر معافیت فرش دستباف، مورد انتظار مجمع تشکّل های فرش دستباف ایران است.

۳.    پس از انتقال فرایندهای تمدید کارت بازرگانی از سامانه اتاق بازرگانی به سامانه جامع تجارت، و اصرار برای ارائه کد رهگیری اجاره‌نامه یا سند ملکی محل کسب برای بازرگانان، فرایند تمدید کارت بازرگانی تعداد کثیری از صادرکنندگان فرش که در محدوده بازار تهران یا بازارهای سراسر کشور شاغل بودند با اخلال مواجه شد چرا که بسیاری از حجره‌های موجود در بازار اساساً فاقد سند ملکی هستند و نقل و انتقال یا فعالیت آنها صرفاً با سرقفلی انجام می‌شود لذا بسیاری از صادرکنندگان با چند سال یا چند دهه سابقه فعالیت از حق قانونی خود برای تمدید کارت بازرگانی محروم شدند و بالتبع نتیجه این روش چیزی جز تنزّل روزافزون صادرات نخواهد بود. بر این اساس خواسته صریح و مشخّص مجمع تشکل‌های فرش ایران رفع کلّی این مانع یا دست کم پذیرش سابقه فعالیت و کارت بازرگانی با ارائه اسناد مثبته به تشخیص تشکل ملّی در بخش خصوصی است.  

۴.    یکی از موضوعات به غایت چالش برانگیز تولید فرش‌های ابریشم ماشینی دست‌بافت‌گونه  است که علاوه بر استفاده از مواد اولیه مصنوعی، اعتماد مخاطبان و مشتریان را به شدت مخدوش می‌نماید که جبران این آسیب به سادگی امکان پذیر نیست لذا خواسته مؤکد مجمع تشکل‌های فرش دستباف ایران الزام قانونی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان به تأکید و تصریح به ماشینی بودن این فرش‌ها، در خود فرش، فاکتورها و سایر اسناد قابل ارائه به مشتری و پیگرد قانونی در صورت تمرّد از این امر است. 
در خاتمه اعضای مجمع تشکل‌های فرش دستباف ایران ضمن تأکید مجدّد بر اهمیّت راهبردی فرش دستباف  و نقش سازنده آن در حفظ اشتغال مولّد روستایی و توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور نسبت به تبعات نامبارک و ناگوار تداوم بی مهری و بی اعتنایی به این موهبت بدون جایگزین در این سرزمین هشدار می دهند و امیدوارند مسئولین کشور در این شرایط خطیر بسیار بیش از گذشته نسبت به خاموشی این شمع روشنگر در سراسر پهنه جغرافیایی ایران حسّاس باشند و از این ظرفیت بی بدیل آنچنان که باید بهره ببرند. 

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته 
مجمع تشکل‌های فرش دستباف ایران

دیدگاه ها

  • هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نظرات شما:

  • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.