نمایشگاه خارجی

نمایشگاه فرش قازی آنتپ با موفقیت قدرت صنعت را به نمایش گذاشت

از ۸ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۳، نمایشگاه فرش قازی‌آنتپ اولین بار در مرکز نمایشگاه خاورمیانه قازی‌آنتپ (OFM) برگزار شد و شهرت این شهر را به عنوان مرکز جهانی صنعت فرش تثبیت کرد. این رویداد توسط گروه نمایشگاهی تویاپ(Tüyap) با همکاری با اتاق بازرگانی فازیانتپ برگزار شد و با حضور ۱۵۰ شرکت از ۱۰ کشور و بازدیدکنندگانی از ۸۰ کشور، موفق به جلب توجه بین المللی شد.

این نمایشگاه که طیف وسیعی از محصولات از جمله فرش ماشینی، سجاده، سجاده نماز، و کف پوش پارچه را به نمایش گذاشت، ثابت کرد که رویدادی محوری برای بخش فرش است که پلت فرمی را برای مذاکرات، توافق‌ها و همکاری‌های متعدد فراهم کرد و فرصت‌های قابل توجهی را برای شرکت‌های شرکت‌کننده و صنعت گسترده‌تر نوید داد.

Tuncay Yıldırım، رئیس اتاق بازرگانی قازی آنتپ،  خوش بینی خود را نسبت به تأثیر این نمایشگاه بر اقتصاد قازی آنتپ ابراز کرد. یلدیریم تصریح کرد: این نمایشگاه که بدون شک مزایای زیادی برای تقویت ارتباطات تجاری موجود و ایجاد ارتباطات جدید برای شرکت‌های ما به ارمغان آورد، همچنین به بهبود منطقه ما که به شدت تحت تأثیر زلزله‌ های ۶ فوریه قرار گرفته است، کمک کرد.

نمایشگاه فرش قازی آنتپ با حمایت سازمان‌های دولتی و صنعتی محلی، با هدف جذب بازدیدکنندگان بین‌المللی، به‌ ویژه از خاورمیانه، شمال آفریقا و اروپا برگزار شد. در این مراسم نمایندگانی از کشورهایی مانند امارات، آلمان، عراق، مصر و بسیاری دیگر حضور داشتند

نقش مهم ترکیه در صنعت فرش جهانی با صادرات ۳ میلیارد دلاری آن به ۱۱۷ کشور بر همگان ثابت شده است و این کشور را به دومین صادرکننده فرش در سراسر جهان و تولید کننده پیشرو فرش ماشینی تبدیل کرده است.

این رویداد با توجه به انتظارات برای تبدیل شدن به نمایشگاه برجسته سالانه برای صنعت و ارتقای بیشتر وضعیت قازی آنتپ به عنوان پایتخت صنعت فرش پایان یافت.

 

 

اگر این مطلب را می‌پسندید از طریق لینک‌های زیر در شبکه‌های اجتماعی به سایر علاقه مندان همرسانی کنید!

دیدگاه ها

  • هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نظرات شما:

  • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.