نمایشگاه داخلی

جمع بزرگی از تجار و تولیدکنندگان فرش قم در نمایشگاه فرش تهران شرکت نمی کنند!

سایت اطلاع رسانی فرش ایران - کارپتور

جمع بزرگی از تولیدکنندگان و فعالان فرش دستباف قم بدلیل زمان‌بندی نا مناسب نمایشگاه بزرگ فرش دستباف تهران در سی‌امین دوره این نمایشگاه شرکت نمی کنند. ایشان با استفاده از حق درخواست مرخصی امکان حضور خود را در نمایشگاه بعدی محفوظ نگهداشته اند.

قریب به ۴۰ تولیدکننده و فعال فرش قم طی صورتجلسه ای که تصویر آن به پیوست است، امتناع خود را از شرکت در این نمایشگاه اعلام نموده اند.

در همین ایام از اصفهان خبر می رسد که قریب 60 نفر از فعالان فرش استان اصفهان بدلیلی که در خبر بالا ذکر شده است در نمایشگاه این دوره تهران شرکت نخواهند کرد.

پیشتر احد عظیم زاده با انتشار فایلی صوتی ضمن انتقاد از نحوه برگزاری، زمان نامناسب و قیمت بالای اجاره غرفه نسبت به همین موضوع بتندی واکنش نشان داده و اعلام کرده بود که فعالان فرش آذربایجان شرقی در صورتی که تغییری در شرایط ناعادلانه نمایشگاه داده نشود از شرکت در این دور از نمایشگاه انصراف خواهند داد.

اگر این مطلب را می‌پسندید از طریق لینک‌های زیر در شبکه‌های اجتماعی به سایر علاقه مندان همرسانی کنید!

دیدگاه ها

  • انعکاس خبر عدم مشارکت برخی از دستاندرکاران فرش در نمایشگاه فرش دستباف تهران در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشته است. در این میان به عنوان نمونه نظر جواد الیاسی از فعالان فرش دستباف ابریشم قم و بازرس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف استان، در گروه واتساپی «فعالین شبکه و پیشه» را می خوانیم. ایشان نوشته اند: باعرض سلام و ارادت خدمت شما همکاران محترم باید به اطلاع شما عزیزان برسانم این جو بوجود آمده در رابطه با نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف تهران را بدرستی واکاوی نماییم و در دام عده ای منفعت طلب نیفتیم. جناب آقای احد عظیم زاده مگر عضو ستاد اجرایی نمایشگاه نیستند؟ چرا اعتراض خود را در ستاد نکردند؟در رابطه با جمع بزرگی از تولیدکنندگان فرش قم:از جمع ۳۹ نفر لیست ۱۴ نفر امضاء نکرده اند. از ۲۵ نفر امضاء کننده هم ۱۶ نفر از تجار و فرش فروشان میباشند. در ضمن در آخرین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تهران ۱۱۷ غرفه به فرش قم اختصاص داشته است.حال خود بخوانید حدیث مفصل رادر اینجا باید اعلام دارم بنده به ساعت نمایشگاه شدیدا اعتراض داشته و در همه حال اعتراض خود را اعلام میدارم ولی اعتراض اصلی به ستاد اجرایی نمایشگاه میباشد که حدود ۶۰ درصد آنرا تجار تشکیل داده اند.مگر شما قیمت و ساعت برگزاری نمایشگاه را در ستاد مصوب نکرده اید؟ اگر نکرده اید که کوتاهی و خلاف کردید ولی اگر مصوب کردید پس این هیاهو برای چیست؟غیر از این است که تجار در این دوسال برگزار نشدن نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تهران بیشترین بهره و سود را برده اند و امروز تحت هر شرایطی خواهان کنسل شدن نمایشگاه میباشند.تجار و بازرگانان در ستاد مبلغ هزینه و ساعت نمایشگاه را تصویب کنند ولی از اینطرف امضاء جمع کردن و طومار نوشتن در شرایطی که اکثر بافندگان و تولیدکنندگان با مشکل مواجه هستند چه معنی میدهد؟

    اشتباهاتی که در برگزاری نمایشگاه در طی دوازده سال گذشته رخ داده و الان هم این اشتباهات ادامه دارد . 1. نمایشگاه برای فروش نباید باشد و اگر هم باشد بصورتیکه بوده نباید باشد 2. وقت نمایشگاه باید طوری تنظیم شود که مخاطب داشته باشد از صبح ساعت ده تا چهار بجز بیکاران کسی برای بازدید وخرید نمی‌آید .3. برگزار کننده نمایشگاه حتما باید تبلیغات گسترده در سطح بین المللی داشته باشد 4. دعوت از تجار بین المللی فرش با امکانات در آرامش و استراحت وایاب وذهاب آنها 5. با توجه به دوسال کرونایی که تجار صادرات نداشتند و فروششان هم زیاد خوب نبود حتما باید در قیمتهای غرفه ها تعدیل به وجود بیاید امسال چون حوزه قالی ایران نیازمند کمی توجه بیشتر است از طرف دولت چون حوزه قالی تا بحال باری بردوش دولت نداشته و از هیچ سوبسیدی استفاده نکرده و در زمانهای حساس کمک حال دولت هم بوده .

نظرات شما:

  • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.