نمایشگاه داخلی

توجه ویژه نمایشگاه فرش دستباف به صادرات

معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف نگاه ویژه‌ای به فرش دستباف و فرش‌های فاخر شده است.

سایت اطلاع رسانی فرش ایران - کارپتور

 

محمد مهدی برادران در حاشیه بازدید از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف در مصاحبه با خبرنگار گروه صنعت و معدن خبرگزاری صدا و سیما گفت:در دو سال گذشته به دلیل بیماری کرونا نتوانستیم نمایشگاه بزرگی از فرش را در کشور برگزار کنیم و امروز نمایشگاه فرش دستباف در مقیاس ۴۰ هزار متر مربع در نمایشگاه بین‌المللی تهران افتتاح شد.

وی افزود: ۴۶۰ غرفه تجاری در کنار غرفه‌های غیر تجاری با مجموعه‌های مختلف از تمام کشور، صادرکنندگان فرش و تولید کنندگان آن از نقاط مختلف کشور در این نمایشگاه حضور دارند.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه تاکید ویژه این نمایشگاه به موضوع صادرات و فرش‌های فاخر فرصت مناسبی برای علاقمندان به حوزه فرش است تا از شرایط عرضه فرش‌ها در مقیاس‌های ملی و فراملی مطلع شوند و از امروز تا ۶ شهریور از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

به گفته برادران با مجموعه اقداماتی که در ماه‌های اخیر رقم خورده، امیدواریم که فرش ایران جایگاه خودش را در عرصه جهانی مجدد پیدا کند تا بتواند در حوزه صادرات و ارزآوری نقش کلیدی خود را ایفا کند به خصوص اینکه فرش از جمله صنایعی است که اشتغال زیادی را به وجود می‌آورد و در سال گذشته با تسهیلاتی که پرداخت شد در حوزه اشتغال آفرینی بیش از ۳۵ هزار اشتغال و در حوزه توجه به شناسنامه دار کردن فرش ایران، اقدامات مفیدی صورت گرفته است.

امسال به دلیل نامگذاری سال دانش‌بنیان، عرصه دانش‌بنیان‌ها منحصر به مجموعه و صنایعی خاص نمی‌شود همان طور که در حوزه فرش افرادی را داریم که در عرصه‌های مختلف طراحی، بازاریابی بین الملل، تولید و فرایند‌های تولید داخل، توانستیم نسل جوان را متقاعد کنند تا موضوع فرش را دنبال کنند و ایجاد مجموعه‌های خلاق نسل جدیدی در حوزه دانش بنیان هاست که به کمک صنعت فرش آمدند.

گزارش ویدیویی

اگر این مطلب را می‌پسندید از طریق لینک‌های زیر در شبکه‌های اجتماعی به سایر علاقه مندان همرسانی کنید!

دیدگاه ها

  • هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نظرات شما:

  • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.