میراث فرهنگی

رایزن‌های اقتصادی ایران به موزه فرش می‌آیند

۴۰ رایزن اقتصادی وزارت امور خارجه با وظایف تعریف شده از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حوزه سرمایه‌گذاری و بازاریابی گردشگری عازم کشورهای محل ماموریت خود می‌شوند.

لیلا اژدری مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی با اعلام این خبر گفت: نشستی با ۴۰ رایزن اقتصادی وزارت امورخارجه و با حضور دو معاون گردشگری و صنایع‌دستی وزارتخانه روز چهارشنبه ۱ دی‌ماه در محل موزه فرش برگزار می‌شود.

وی درباره مباحث این نشست، گفت: سرمایه‌گذاری، بازاریابی و گردشگری خارجی همچنین موضوعات و برنامه‌ریزی‌های مربوط به نمایشگاه بین‌المللی تهران سه محور اصلی این نشست است.

مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی به حضور بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه بخش خصوصی حوزه گردشگری از ذی‌نفعان اصلی این حوزه به‌شمار می‌روند، پنل پرسش و پاسخی با حضور رئیس جامعه تورگردانان ایران و رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران به‌عنوان دو صنف مهم برگزار می‌شود. 

اژدری با اشاره به نقش مهم وزارت امور خارجه در افزایش گردشگران ورودی و جذب سرمایه، گفت: وزارت امور خارجه با داشتن سفارت‌های متعدد در کشورهای مختلف دارای ظرفیت بالایی برای تبلیغات، شناساندن ایران به عنوان مقصد هدف گردشگری همچنین جذب سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های گردشگری است.

وی بر اهمیت تجمیع ظرفیت ۲ وزارتخانه تأکید کرد و افزود: با تشریح برنامه و تعریف وظایف جدید در حوزه گردشگری برای رایزن‌های اقتصادی آن‌ها می‌توانند به‌عنوان رایزن‌های گردشگری در کشورهای محل ماموریت خود فعالیت‌های موثری در حوزه‌های مربوط به گردشگری داشته باشند.

اگر این مطلب را می‌پسندید از طریق لینک‌های زیر در شبکه‌های اجتماعی به سایر علاقه مندان همرسانی کنید!

دیدگاه ها

  • هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نظرات شما:

  • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.