گزارش

بیمه قالی بافان شناسنامه دار دیگر قطع نمی‌شود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: براساس توافقات انجام شده بین نمایندگان مجلس و مسئولان بیمه و نهایی شدن و ابلاغ آن به عنوان منوط به تصویب هیات مدیره است و پس از تصویب آن دیگر بیمه قالیبافان شناسنامه‌دار قطع نخواهد شد.

سایت اطلع رسانی فرش ایران - کارپتور

محمدحسین فرهنگی امروز 9 بهمن ماه 1401 با اشاره به ارائه طرح بیمه قالیبافان و پیگیری آن در مجلس اظهار داشت: لیست بیش از ۴هزار نفر قالیباف که بیمه آنها قطع شده، استخراج و مقرر شده بیمه همه آنها مجددا وصل شود.

وی ادامه داد: طبق ضابطه ای در قانون بیمه قالیبافان قرار بود به ازای هر دو نفر که به دلایل قانونی بیمه آنها قطع می شود، یک بیمه شده جدید جایگزین آنها شود که این عدد نیز به یک نفر بیمه شده جدید به ازای هر یک نفر قطع بیمه شده تغییر کرده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد: حتی مقرر شده سهمیه مازاد استان‌هایی که پس از قطع بیمه، بیمه شونده برای برقراری مجدد خدمات بیمه‌ای مراجعه نمی‌کند، به استان آذربایجان شرقی و تبریز به عنوان مهد فرش دستباف و صنایع دستی کشور اختصاص یابد.

وی گفت: طبق آخرین مذاکرات صورت گرفته با مسئولان بیمه، مدت دیرکرد و عدم پرداخت حق بیمه تنها در سوابق قالیبافان و فعالان صنایع دستی شناسنامه‌دار محسوب نخواهد شد اما بیمه آنها قطع نمی‌شود و در این مدت از دریافت خدمات درمانی محروم می‌شوند اما پس از شروع مجدد پرداخت، بیمه آنها دوباره برقرار خواهد شد.

فرهنگی خاطرنشان کرد: این توافقات بین نمایندگان مجلس و مسئولان بیمه بوده و نهایی شدن و ابلاغ آن منوط به تصویب هیات مدیره است و پس از تصویب آن دیگر بیمه قالیبافان شناسنامه‌دار قطع نخواهد شد.

اگر این مطلب را می‌پسندید از طریق لینک‌های زیر در شبکه‌های اجتماعی به سایر علاقه مندان همرسانی کنید!

دیدگاه ها

  • هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نظرات شما:

  • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.