گزارش

سامانه فروش مستقیم، فرش دستباف در آذربایجان‌غربی راه اندازی می‌شود

رییس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان فرش دستباف و تلاش به منظور عرضه و فروش مستقیم و بدون واسطه تولیدات، سامانه فروش مستقیم فرش دستباف استان راه‌اندازی و فعال می‌شود.

جواد وقاری اظهار کرد: با توجه به مشکلات تولیدکنندگان فرش دستباف خانگی و کارگاهی، جهت حمایت از فعالین این حوزه، سامانه فروش مستقیم راه‌اندازی می‌شود تا  نسبت به تهیه لیست متقاضیان جهت استفاده از تسهیلات ارزان قیمت اقدام شود.

وی افزود: مقرر گردید اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف با همکاری تشکل‌های صنفی در حوزه فرش دستباف، نسبت به شناسایی و اعلام کارگاه‌های مورد نظر اقدام و با هماهنگی اداره صمت شهرستان، مراتب جهت مساعدت و رعایت ضوابط مربوطه به سازمان تامین اجتماعی معرفی شود.

وقاری با اشاره به اینکه قالیبافان از اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه محسوب می‌شوند، اضافه کرد: تامین نیازهای بیمه‌ای و درمانی آنها از مطالبات اساسی تشکل‌های صنفی به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه قرار گرفتن بافندگان فرش دستباف در قالب دارندگان بیمه‌های تامین اجتماعی، روستایی و عشایری می‌تواند زمینه ساز عقد قرارداد با تعهدات بیمه‌ای مناسب با شرکت‌های بیمه‌ای شود، ادامه داد: اداره فرش استان با در اولویت قرار دادن این موضوع نسبت به پیگیری بیمه تکمیلی این عزیزان اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

وقاری از اتحادیه های صنفی و تشکل‌های فعال در حوزه فرش دستباف خواست تا نسبت به اطلاع رسانی خدمات ارائه شده به فعالان این بخش اطلاع رسانی لازم انجام شود.

اگر این مطلب را می‌پسندید از طریق لینک‌های زیر در شبکه‌های اجتماعی به سایر علاقه مندان همرسانی کنید!

دیدگاه ها

  • هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نظرات شما:

  • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.