فرش در ایران

فرش قدیمی« اعتماد» قزوین را با کمک تولیدکنندگان و بافندگان احیا می کنیم

 محمد مهدی اعلایی در حاشیه بازدید از نمایشگاه فرش دستباف به خبرنگاران گفت: استان قزوین پیشینه خوبی در صنعت و هنر فرش دارد و ارتقای سطح تولید آن می تواند باعث رونق اقتصادی استان شود و دولت در این مسیر تولیدکنندگان را حمایت خواهد کرد.

سایت اطلاع رسانی فرش ایران - کارپتور

 

استاندار قزوین تصریح کرد: برپایی نمایشگاه های تخصصی می تواند در راستای حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده ظرفیت سازی کند و نمایشگاه فرش در استان هم با همین رویکرد برگزار شده و امیدواریم مورد استقبال مردم قرار گیرد.

وی افزود: فرش در ایران هم به دلیل خاستگاه جغرافیایی خود که در دنیا حرف زیادی برای گفتن دارد و هم از نظر ظرفیت اشتغال باید احیاء شود تا بتوانیم زمینه افزایش درآمد، اشتغال و صادرات آن را فراهم کنیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: استان قزوین پیشینه خوبی در تولید فرش دارد و ارتقای سطح تولید آن می تواند باعث تقویت اقتصادی استان شود و  دولت در این مسیر از تولیدکنندگان حمایت خواهد کرد.

نماینده عالی دولت در استان در زمینه روند احیای فرش اعتماد قزوین گفت: میراث فرهنگی و سازمان صمت قرار است موضوع احیا برند قدیمی فرش قزوین(اعتماد) را احیا کنند ولی انتظار داریم در گام اول بافندگان و تولیدکنندگان فرش نیز در این زمینه همکاری کرده و پیشگام باشند.

وی اضافه کرد: باید تولیدکنندگان فرش دستباف قزوین وارد کار شوند و دولت نیز در این مسیر نقش حمایتی خود را با  تسهیلگری انجام خواهد داد.

اعلایی تصریح کرد: دولت سیزدهم در زمینه تولید فرش برای ترویج مشاغل خانگی اعتبارات خوبی در نظر گرفته و ما نیز در استان قزوین آماده پرداخت تسهیلات به بافندگان و تولیدکنندگان فرش دستباف هستیم.

استاندار قزوین در خصوص بازدید خود از این نمایشگاه نیز بیان کرد: تنوع فرش و تابلو فرش های ارائه شده و نیز تعدد تولیدکنندگان شرکگت کننده از ویژگی های این نمایشگاه است و شاهد استقبال خوب فعالان این عرصه در نمایشگاه هستیم و امیدواریم در مدت برپایی نیز فروش خوبی برای غرفه داران صورت گیرد.

چهاردهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلوفرش از 6 لغایت 10 تیرماه به مدت پنج روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان قزوین برپاست و علاقمندان می توانند از ساعت 16 الی 22 از آن دیدن کنند.

اگر این مطلب را می‌پسندید از طریق لینک‌های زیر در شبکه‌های اجتماعی به سایر علاقه مندان همرسانی کنید!

دیدگاه ها

  • هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نظرات شما:

  • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.