ابریشم

آشنایی با انجمن صنعت ابریشم ازبکستان

UzbekIpaksanoat

سرویس خارجی سایت اطلاع رسانی فرش ایران

انجمن صنعت ابریشم ازبک (UzbekIpaksanoat) در سال 2017 با فرمان رئیس جمهور ازبکستان تأسیس شده استاین سازمان وابسته به هیچ وزارتخانه دولتی نیست، اما مستقیماً به اداره دفتر رئیس جمهور ازبکستان گزارش می دهد.    رئیس انجمن مستقیماً توسط رئیس جمهور ازبکستان منصوب شده است.

این سازمان اصلی در داخل کشور تمام بخش های صنعت ابریشم در ازبکستان را نمایندگی می کنددر میان اعضای آن نزدیک به 60 شرکت فرآوری ابریشم، از صنایع دستی سنتی گرفته تا شرکت های فرآوری مدرن کاملاً یکپارچه، وجود دارداین انجمن از توسعه صنایع ابریشم و صنایع دستی در هر منطقه از کشور حمایت می کندیکی از اهداف اصلی آن افزایش تولید ابریشم از طریق استراتژی تشکیل خوشه در طول زنجیره ارزش ابریشم استانجمن هماهنگی توسعه پویا صنعت ابریشم، بهبود پایه علوفه، واردات بذر کرم ابریشم، سازماندهی کارآمد گردش کار برای افزایش حجم تولید و بهبود کیفیت محصولات نهایی ابریشم را به عهده دارد.

همراه با شرکت های خوشه ای پیشرو، انجمن راه اندازی مزارع درخت توت و پرورش کرم ابریشم را برای تولید پیله به عنوان مواد اولیه ضروری برای تولید ابریشم ترویج می کندانجمن از شرکت‌های عضو خود برای جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی حمایت می‌کند و از طریق برگزاری نمایشگاه‌های تجاری، شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی و سایر اشکال حمایتی، به دستاندرکاران در بازاریابی محصولات ابریشم کمک می‌کند.

انجمن همچنین مسئول مؤسسه تحقیقات نوغانداری در تاشکند، قدیمی ترین و پیشروترین مرکز تحقیقاتی در زمینه تولید ابریشم در آسیای مرکزی استتکنسین های آن آموزش های منظمی را در مورد تمام جنبه های کشت توت و پرورش کرم ابریشم به کارکنان ترویج در دفاتر منطقه ای انجمن و کارکنان شرکت های عضو آن ارائه می دهند.

 UzbekIpaksanoat یکی از اعضای کمیسیون بین المللی نوغانداری (International Sericulture Commission-ISC) با دفتر مرکزی آن در بنگلور هند است (ایران نیز یکی از اعضای این کمیسیون است). انجمن ابریشم ازبکستان همچنین عضو سازمان منطقه‌ای انجمن ابریشم دریای سیاه، دریای خزر و آسیای مرکزی (BACSA) است که دفتر مرکزی آن در شهر وراتزا، بلغارستان واقع است.

  ایران، ازبکستان و 19 کشور شامل؛ آلبانی، ارمنستان، بلغارستان، گرجستان، آلمان، یونان، ایتالیا، سوئیس، قزاقستان، لهستان، پرتغال، رومانی، روسیه، اسلوونی، اسپانیا، تاجیکستان، ترکیه، اوکراین، انگلستان، در The Black, Caspian Seas and Central Asia Silk Association (BACSA) عضویت دارند.

دیدگاه ها

  • هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نظرات شما:

  • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.