رویدادها

موفقیت نسبی کارزار درخواست صدور بیمه بافندگان فرش و صنایع دستی

در جهت پیگیری مطالبه منطقی و قانونی بافندگان فرش کشور، به همت عبدالله احراری، فعال حوزه فرش و مدیر بخش دستبافته‌های سامانه خدمات کسب و کار پیشه (درگاه تسهیلگر و رونق‌دهنده کسب و کارهای تولیدی)، با همراهی دستاندرکاران فرش، کمپینی به منظور حمایت از بافندگان راه‌اندازی گردیده و درخواستی را برای سامان‌بخشی و بیمه بافندگان و فعالان صنایع دستی تعقیب می‌کند که امضاکنندگان با تایید آن در این پتیشن پلتفرم، بر اهمیت و مطالبه آن تاکید می‌کنند. در اولین گام و درصورتی که تعداد امضاها به حدنصاب برسد این درخواست به دبیرخانه پلتفرم ارجاع و از آنجا به مراجع مربوط اطلاع رسانی و نسبت به آن پیگیری می‌شود.

برای روشن‌تر شدن میزان توفیق این کمپین می‌توان به انتشار کمپین مشابهی که سال قبل و درست در همین بازه زمانی راه‌اندازی شد اشاره کرد این کمپین با عنوان «تقاضای برقراری و تمدید بیمه تأمین اجتماعی قالیبافان» در طول این دوره تنها 107 امضا گردآوری کرده است!

گرچه تنها یک روز از ثبت این مطالبه در پلتفرم کارزار گذشته است ولی با امضاء ۱۱۸۸ نفر تا ساعت درج این خبر (21:53 پنجشنبه 12 آذرماه)، این کارزار بسیار موفق عمل کرده بطوری و رکورد بسیار بالایی بدست آورده است. برای روشن‌تر شدن میزان توفیق این کمپین می‌توان به انتشار کمپین مشابهی که سال قبل و درست در همین بازه زمانی راه‌اندازی شد اشاره کرد این کمپین با عنوان «تقاضای برقراری و تمدید بیمه تأمین اجتماعی قالیبافان» در طول این دوره تنها 107 امضا گردآوری کرده است! به نظر می‌رسد کارزار جدید بتواند ظرف یکی دو روز حد نصاب را بدست آورده و وارد فاز اصلی و موثر خود شود.

دادخواست مطرح شده در این کارزار به شرح زیر باطلاع می‌رسد:

جناب آقای عبدالملکی
وزیر محترم وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
جناب آقای موسوی
مدیرعامل محترم سازمان تأمین اجتماعی
با سلام
متأسفانه علی‌رغم تصویب لایحه بیمه قالیبافان و هنرمندان صنایع دستی و همچنین قانون حمایت از هنرمندان صنایع دستی، که در آن بر برخورداری هنرمندان فرش دستباف و سایر صنایع دستی از مزایای بیمه تأمین اجتماعی تاکید شده است، سال‌هاست که مسئولان مربوطه نه‌تنها از بیمه کردن این هنرمندان طفره می‌روند، حتی هر روز به بهانه‌های مختلف بیمه بافندگان بیمه‌شده را نیز حذف و موجبات ناامیدی و دلسردی این عزیزان را فراهم می‌کنند.
لذا انتظار داریم باتوجه به روح قانون حمایت از هنرمندان صنایع دستی و همچنین قول ریاست محترم جمهوری در ایام انتخابات، خواهشمندیم دستور فرمایید هرچه سریع‌تر نسبت به برخورداری بافندگان فرش دستباف و سایر هنرمندان صنایع دستی از بیمه تأمین اجتماعی و تسهیلات آن اقدامات لازم انجام شود.
از مساعدتی که در این مهم می‌فرمایید، سپاسگزاریم

 نظر به اهمیت این موضوع از کاربران دعوت می‌شود تا ضمن مراجعه به سایت برگزارکننده این دادخواست و مطالعه آن حمایت عملی خود را از طریق ثبت امضاء اعلام فرمایند.

امضای شما چه تأثیری دارد؟:

🚀 انتشار در اینستاگرام
پس از امضای هزار نفر، این مطالبه برای ۲۰۰ هزار دنبال‌کننده اینستاگرام کارزار منتشر می‌شود.

🏛️ ثبت رسمی مطالبه
در صورت رسیدن به ۲ هزار امضا، مطالبه شما در دبیرخانه سازمان مورد نظر ثبت رسمی می‌شود.

📰 بازتاب در رسانه‌ها
با رسیدن به ۵ هزار امضا، خبر مربوط به کارزار به رسانه‌ها ارسال و از مسئولین پیگیری می‌شود.

📣 تشکیل کارگروه ویژه
با همراهی بیشتر از ۳۰ هزار امضاکننده کارگروهی ویژه تشکیل می‌شود تا علاوه بر پیگیری مستمر، رویدادی اختصاصی برای همفکری و هم‌افزایی برگزار شود.

✌️ منفعل نباشیم!
تا کنون کارزارهای زیادی موفق شده‌اند. اما در صورت عدم موفقیت، حداقل منفعل نبوده‌ایم!

لینک صفحه اختصاصی این کارزار:  https://www.karzar.net/22051  

 

آخـرین خـبــر:
دستاندرکاران بخش و علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران، حمایت قابل ملاحظه‌ای از این کارزار نموده‌اند. برخی از این عزیزان مقیم خارج از کشور هستند و با احساس مسئولیت به این کمپین پیوسته اند. دکتر کیخسرو سبحه، عضو اتحادیه صادرکنندگان فرش ایران و فعال در عرضه و خدمات فرش در کالیفرنیا، از اولین افرادی هستند که به این کمپین پیوسته است.

📣 جمع آوری 5000 امضاء و سپری شدن گام دوم؛
گام دوم در ساعت 20:00 روز شنبه 27 آذر ماهبا با اکتساب 5000 امضاء با موفقیت سپری شده و طبق برنام؛ «خبر مربوط به کارزار به رسانه‌ها ارسال و از مسئولین پیگیری می‌شود.»
اکنون کارزار وارد مرحله سوم شده است. در این گام تعداد امضاءها باید به 30.000 عدد برسد.


📣 گام سوم: تشکیل کارگروه ویژه؛
با همراهی بیشتر از ۳۰ هزار امضاکننده کارگروهی ویژه تشکیل می‌شود تا علاوه بر پیگیری مستمر، رویدادی اختصاصی برای همفکری و هم‌افزایی برگزار شود.

enlightenedساعت 24:00 روز شنبه 27 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین از 5060 نفر عبور کرد.smiley


    ✌️ ساعت 20:00 روز شنبه 27 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین از 5000 نفر عبور کرد.
    ✌️ ساعت 12:00 روز چهارشنبه 24 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین از 4360 نفر عبور کرد.
    ✌️ ساعت 03:00 بامداد روز دوشنبه 22 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین از 4020 نفر عبور کرد.
    ✌️ ساعت 14:15 روز شنبه 20 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین از 3640 نفر عبور کرد. هر 7.5 دقیقه یک امضا.... 
    ✌️ ساعت 23:15 روز جمعه 19 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین از 3580 نفر عبور کرد. هر 6.5 دقیقه یک امضا.... 
    ✌️ ساعت 11:15 روز جمعه 19 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین از 3450 نفر عبور کرد. هر 10 دقیقه یک امضا....
    ✌️ ساعت 16:00 روز پنجشنبه 18 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین به 3330 نفر رسید. 

    ✌️ ساعت 21:00 روز چهارشنبه 17 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین به 3240 نفر رسید.
    ✌️ ساعت 01:00 بامداد روز چهارشنبه 17 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین به 3170 نفر رسید.
    ✌️ ساعت 19:00 شامگاه روز سه‌‌شنبه ۱6 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین به 3100 نفر رسید.
    ✌️ ساعت 01:۰۰ بامداد روز سه‌‌شنبه ۱6 آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد امضاکنندگان این کمپین از مرز 3000 نفر گذشت. تقریبا هر 6 دقیقه یک امضا.   
    ✌️ ساعت 17:00 روز دوشنبه 15 آذر ماه 1400 تعداد امضاء کنندگان این کمپین از مرز 2920 نفر عبور
کرده است. تقریبا هر 6 دقیقه یک امضا. 

    ✌️ ساعت 10:00 صبح روز دوشنبه 15 آذر ماه 1400 تعداد امضاء کنندگان این کمپین از مرز 2840 نفر عبور کرد!
    ✌️ ساعت 22:00 روز شنبه 13 آذر ماه 1400 تعداد امضاء کنندگان این کمپین از مرز 2540 نفر عبور کرد!
    ✌️ تا ساعت 18:00 روز شنبه 13 آذر ماه 1400 تعداد امضاء کنندگان این کمپین از مرز 2400 نفر عبور کرد!
    ✌️ تا ساعت 11:00 روز شنبه 13 آذر ماه 1400 تعداد امضاء کنندگان این کمپین از مرز 2300 نفر عبور کرد!
  
  ✌️ تا ساعت 1:50 بامداد روز شنبه 13 آذر ماه 1400 تعداد امضاء کنندگان این کمپین از مرز 2250 نفر عبور کرد!
    ✌️ تا ساعت 19:30 روز جمعه 12 آذر ماه 1400 تعداد امضاء کنندگان این کمپین از 2150 نفر عبور کرد. هر 4 دقیقه یک امضا!
    ✌️ تا ساعت 14:30 دقیقه و جمعه 12 آذر ماه 1400 تعداد امضاء کنندگان این کمپین از 2070 نفر عبور کرد.

    این بدان معنی است که این کمپین گام اول خود یعنی ثبت رسمی در دبیرخانه‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی را پشت سرگذارده و وارد گام بعدی (بازتاب در رسانه‌ها) شده است.

دیدگاه ها

 • لطفا حمایت کنید

  من کارزار را زیر و رو کردم. خیلی از تقاضاها حتی به 70-80 امضا هم نرسیدن.کارزارهایی هم بودن که گرچه جنبه ملی و عمومی داشتن مثل کارزار نجات خلیج فارس https://www.karzar.net/2251 در حد 2هزار امضا تموم شدن و به نتیجه نرسیدن. کارزار بیمه قالیبافا و صنایع دستی با اینکه موضوع عمومی نیست ولی خوب جلو رفته و تا الان که یکهفته از چهار هفته مهلت رو گذرونده بالای 3هزار امضا جمع کرده. سه هفته دیگه این کارزار مهلت داره اگه بهمین شکل امضا جمع کنه میره روی 10-15هزار امضا. اینا به جای خود ولی راستش فکر میکردم تو مملکتی که اینهمه بافنده و تولیدکننده و فروشنده و.... داره تقاضای بیمه بافنده ها حتما سر از چند صدهزار و شایدهم میلیون امضا سر در میاره. صب تا شب هم بافنده ها ناله بیمه دارن مسولینم پز جمایت میدن. پس چرا امضاها به صدهزار تا و میلیون نرسیه. ما بلدیم فقط بخوایم. حاضر نیستیم برای اونیکه میخوایم بیایم یه امضا بزنیم. چه انتظاری داریم از مسولا. اونام سرشونو گرم کردن به داستانای خودشون. اگر هر کسی که امضا کرده بتونه 10 نفر دیگه رو هم برا امضا بیاره اونا هم 10 تا دیگه و خمینجور جلو بره میشه همونی که باید بشه.

  حمید آقا گل گفتی دمت گرم :)

  من مدیران فرش کشور و مسولا را نمیشناسم همشون را. ولی دوست داشتم بذانم آیا هیچکدام از اونها این کمپین را امضا کردن؟ این خودش نشونه اینه که آیا مسولا واقعن میخوان برای بافنده ها صنایع دستی ها کاری بکنن یا نه. امتحان خوبیه. یکی پیگیرش باشه بما هم خبر بده. ضمنا کاش میشد پای کامنت دوستان میتونستیم مستقیم کامنت بذاریم ولی نمیشه میپره میره بالای صفحه. این چه وضعشه؟

  • جناب آقای سروش عزیز با سلام. از توجهی که به سایت اطلاع رسانی فرش ایران دارید سپاسگزاریم. حق باشماست. این مشکل وجود دارد . در لیست گزارش مشکلات سایت درج شد تا تیم فنی و پشتیبانی آن را برطرف کنند. همانطور که میبینید این سایت هنوز کار رسمی خودش را شروع نکرده و برای پی بردن به اشکالات و ایرادات بطور محدود معرفی شده . بامید خدا و با کمک شما کاربران عزیز این نسخه جدید تا پایان ماه جاری رفع اشکال شده و بطور رسمی و عمومی رونمایی خواهد شد. باز هم زتوجهتان تشکر میکنیم.

نظرات شما:

 • نظرات حاوی هرگونه توهین و یا نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظرات به غیر از زبان فارسی و یا غیر‌مرتبط با مطلب، منتشر نمی‌شود.